Argentinietiškas „Rogel”

Argentinietiškas pyragas „Rogel“, dar kartais vadinamas tortu “Rogel” yra tradicinis argentiniečių pyragas gaminamas iš kelių sluoksnių traškių biskvitų perteptų „Dulce de leche“ (karamele) su itališko morengo kepure. Pagaminti šį desertą užtrunka, tačiau rezultatas vertas darbo.

Argentiniečiai mėgsta gaminti „Dulce de leche“ namuose ir dideliais kiekiais. Nes „Dulce de leche“ yra ne kas kita, o ilgai kaitintas kondensuotas pienas. Tešla yra gaminama nesaldi, kad būtų atsvara saldžiai karamelei. О traškus biskvitas ruošiamas iš kiaušinių trynių, dėl to jis tampa labai traškus. Ir būtinai, prieš patiekiant, tortą reiktų palaikyti šaldytuve, taip bus lengviau jį pjaustyti, nes šalta karamelė neapvels peilio.

Man gaminant šį tortą, turbūt ilgiausiai užtruko „Dulce de leche“ paieškos, nes aš tikėjausi, kad tokį dalyką galima nusipirkti didesniam prekybos centre, bet deja…. ir internetu užsisakyti taip greit kaip man reikėjo nepavyko. Tad viskas pasibaigė tuo, kad naudojau visiems puikiai pažįstamą #rududu, nes „Rududu“ ir yra karamelizuotas sutirštintas pienas, ką ir daro italai ruošdami „Dulce de leche“.

Tačiau jei turit laiko, o neturit „Dulce de leche“ rekomenduočiau patiems pakaitinti kondensuotą. Na o jei turit galimybę naudoti „Dulce de leche“, tai tik valio! Мanau ji yra kažkuo ypatinga.

Ingredientai

Tešlai:

  • 3 puodeliai persijotų miltų
  • 3 šaukštai cukraus
  • 2 kiaušiniai
  • 7 kiaušinių tryniai
  • 3 šaukštai vandens
  • 5 šaukštai nesūdyto sviesto

Pertepimui:

  • 500g „Dulce de leche“ karamelės

Itališkam morengui:

  • 6 šaukštai vandens
  • 1½ puodelio cukraus
  • 5 kiaušinių baltymai

Lakštų paruošimas

Į didelį dubenį suberkite miltus. Miltų centre padarkykite duobę ir supilkite cukrų, kiaušinių trynius, kiaušinius, vandenį, ir lydytą sviestą. Iš pradžių viską išmaišykite, vėliau minkykite rankomis iki vientisos tešlos. Minkymas neturėtų trukti ilgai. Uždenkite tešlą maistine plėvele ir palikite 15 minučių pastovėti kambario temperatūroje.

Įkaitinkite orkaitę iki 160° C.Tešlą labai plonai iškočiokite maždaug 2 mm storio.Turėtumėte gauti mažiausiai 8 maždaug 20–25 cm skersmens apskritimus.Tešlos lakštus subadykite šakute ir vieną po kito dėkite į kepimo popieriumi išklotas skardas.

Kepkite 160° C temperatūroje, 10–15 minučių, arba kol tešlos lakštai taps rusvi.

Morengo paruošimas

Į puodą supilkite vandenį ir cukrų, ir virkite ant vidutinės ugnies nuolatos maišydami, kol gausite skystą sirupą.

Puodo šonus nuolatos valykite šlapiu konditeriniu šepetėliu, kad kepdami cukraus kristalai nepriliptų prie kraštų ir nepatektų į sirupą.

Kol sirupas kaistas plakite kiaušinių baltymus, kol jie pradės tvirtėti.

Kai sirupas pasiekia 114 ° C temperatūrą, išjunkite kaitrą ir sumažinkite plaktuvo greitį iki mažiausio.

Sirupą pilkite labai palaipsniui, maža srovele, tai turėtų trukti apie 30 sekundžių.

Supylus sirupą, maksimaliai padidinkite maišytuvo greitį ir plakite apie 10 minučių. Prieš sustabdant maišytuvą, morengas turi būti spėjęs atvėsti.

Morengą sudėkite į konditerinį maišelį pasirinktu antgaliu. Aš tinkamo konditerinio antgalio neturėjau, tai teko improvizuoti. Itališkas morengas labai lengvai formuojamas, tad gražią torto kepurę galite padaryti tiesiog su šaukšteliu.

ValgėSpalvė krautuvėlė - tai, kas geriausia

Torto surinkimas

Ant serviravimo indo ar padėklo padėkite biskvito lakštą ir aptepkite bent šaukštu „Dulce de leche“ (ar kita karamele). Ant viršaus dėkite kitą biskvito lakštą. Darykite tai tol, kol sudėsite visus iškeptus biskvito lakštus.

Paskutinį sluoksnį padenkite morengu naudodami konditerinį maišelį. Galima lengvai padeginti morengą degikliu (bet tai tikrai nėra būtina).

Skanaus!!!

Kiti receptai