Meniu planavimas

Maisto planavimas – raktas į lengvesnę kasdienybę

Lai tai tampa rutina, kuri taupo Jūsų brangų laiką, energiją ir pinigus.

Kai išgirstame žodį „planavimas“ dažniausiai pagalvojame apie laiko ir energijos reikalaujantį darbą, lentelių pildymą ir kompromisų paieškas. Tačiau maisto planavimas gali trukti vos pusę valandos per savaitę ir visai nesunkiai tapti labai naudingu ir smagiu įgūdžiu, kuris sustyguos chaotišką Jūsų kasdienybę. Be to ne vienas pagalvojame, kad norėtume sveikiau maitintis, mažiau gaišti laiko virtuvėje ir rečiau lankytis prekybos centruose. Maisto planavimas kaip tik ir išsprendžia visas šias problemas.

Kuomet nėra plano ką gaminti lengviausias būdas nesukti galvos ir negaišti laiko prekybos centruose yra užsisakyti maistą į namu, užsukti į kavinę arba gaminti pusfabrikačius. Tačiau toks sprendimas toli gražu nekvepia sveika mityba, nes Jūs nežinote kokios kokybės ir sudėties ingredientai buvo naudojami patiekalams ruošti. Be to namuose gamintas maistas visada yra geresnis finansinis sprendimas, nes už pinigų sumą išleidžiamą kavinėje ar restorane namuose maistą gaminti galėtumėte net keletą dienų.

Meniu planavimas

Sudėk savo chaotišką kasdienybę į sistemą

Neturėdami pirkinių sąrašo ir idėjų ką gaminti sugaištate ir kur kas daugiau laiko prekybos centruose ir į juos užsukate kur kas dažniau nei norėtumėte. Gaištate brangų laiką, kurį galėtumėte praleisti su šeima ar draugais. Be to neturėdami plano, žmonės linkę impulsyviai rinktis maistą, kuriame yra daugiau kalorijų, cukraus. Dažnai lankantis prekybos centruose yra didesnė tikimybė ir įsigyti per daug greitai gendančių produktų, kurių tiesiog nespėsite suvartoti ir turėsite išmesti, ir taip švaistysite bereikalingai pinigus.

Namuose ruoštas maistas yra visada gera idėja. Yra daugybė paprastų ir greitai paruošiamų patiekalų receptų, kad maistą gaminti namuose pagal savo galimybes ir poreikius gali kiekvienas

Kuo naudingas savaitės meniu planavimas?

•     Padeda išvengti spontaniškų apsipirkimų;

•     Padeda išvengti nereikalingų produktų įsigijimo;

•     Prisideda prie sveikesnės mitybos planavimo

•     Padeda sutaupyti laiko;

•     Padeda sutaupyti pinigų;

•     Nelieka galvosūkio „ką šiandien gaminti?”.

Na o jeigu savaitės meniu niekada neplanavote, ar planavote nesėkmingai ir nusprendėte pabandyti dar kartą, paruošiau Jums  keletą patarimų nuo ko reikėtų pradėti planuoti šeimos savaitės meniu>>

Ar kada bandėte suskaičiuoti kiek laiko sugaištate galvodami ką šeimai pagaminti valgyti, pirkdami maisto produktus, gamindami maistą?  O jei ši seka yra jūsų kasdienybė?

Jei esate namuose ruošto maisto fanas kaip ir aš, tuomet gaminimo namuose eliminuoti nevalia, bet galvojimui ką pagaminti, pirkinių sąrašo sudarymui ir kasdieniniam  apsipirkimui skiriamą laiką galima sumažinti iki minimumo. Tereikia, kad jei savaitės meniu planavimas taptų įpročiu.

Mano apklaustos šeimos apsisprendimui/ susitarimui ką gamins ir apsipirkimui išleidžia vidutiniškai apie 1,5h kasdien, vadinasi 10,5h per savaitę. O jei pasakyčiau kad įvaldę mano sistemą galite savaitės meniu galite sugaišti vos 30 minučių per savaitę? Jei apsipirksite 1 kartąper savaitę vaidinasi viso sugaišite iki 2h per savaitę!!! Įsivaizduojate 8h valandas, visą darbo dieną, galite skirti tam ką tikrai mėgstate veikti???

Ir dar išduosiu paslaptį: taupysite ne tik laiką, bet ir pinigus!


Atminkite, kad meniu planavimas yra procesas, kuris reikalauja laiko, kantrybės ir kūrybiškumo. Tačiau prisijaukinus šį įprotį maisto planavimas tampa pusės valandos kassavaitiniu ritualu apjungiančiu visos šeimos norus ir pageidavimus. O svarbiausiai taupo Jūsų laiką, pinigus ir energiją.


Gidas, kaip šeimos meniu planavimą paversti įpročiu!

Keturių savaičių meniu planavimo kursas