Meniu planavimas: kodėl aš planuoju?

Pagalvojau, kad noriu, ne tik kalbėti kaip aš planuoju šeimos savaitės meniu, bet ir pasidalinti mintimis kodėl aš tą darau. Taigi čia yra mano istorija ir kelionė sėkmingo maisto planavimo link. 



Poreikis planuoti šeimos meniu atsirado prieš maždaug 13m, gimus mūsų pirmagimiui. Supratau, kad gyvenimo būdas pasikeitė iš esmės ir jei noriu nepražūti užgriuvusiose atsakomybėse, turiu turėti planą viskam, kam tik įmanoma jį turėti. Maisto planavimas čia buvo ne išimtis.

Ar žinai kiek man prireikė laiko, kol atradau tai kas tikrai veikia?

10metų!!! 10m bandžiau vis kažką naujo: naujas programėles, įvairius planuoklius, draugių patarimus, bet vis kažkur pamesdavau šį įprotį ir paversti planavimą įpročiu sekėsi labai sunkiai. Klydau galvodama, kad užtenka parsisiųsti programėlę ar įsigyti planuoklį ir viskas bus suplanuota, pirkinių sąrašas bus užpildytas ir nematysiu jokio vargo. Deja… Neprigijo nei įsigyti jau sudaryti šeimos meniu, nes vis kažkam kažkas iš šeimos nariu netiko, arba neturėdavau laiko ir kantrybės vykdyti kitų planuotojų rekomendacijų.


Ir tik laikui bėgant supratau, kad sėkmingam įpročiui reikalinga sistema, kad visas procesas turi būti apjungtas į vieną aiškią schemą, kurioje būtų labai aiškūs žingsniai ką reikia daryti. Ir tam nereikia nei programėlės nei ypatingų planuoklių. Tam reikia tik šeimos pamėgtų patiekalų receptų, trupučio fantazijos ir šeimos įsitraukimo.

Ir viskas pamažu pradėjo stoti į savo vietas.

Pradėjus rašyti tinklaraštį valgespalve.lt pradėjau tarsi užrašų knygelėje kaupti šeimos pamėgtų patiekalų receptus, kad idėjų nepritrūktų net ir juodžiausiomis fantazijos nebuvimo dienomis. Teko padirbėti dar tris metus kuriant ir tobulinant sistemą, kaupiant patirtį ir šeimos pamėgtus receptus, kol atradau tai kas tikrai veikia!
Žiūrėdama atgal supratau, kad pagrindinė paskata man planuoti šeimos meniu buvo laiko ir energijos taupymas. Tiesiog supratau, kad per daug tam skiriu laiko ir nukreipiu per daug energijos. 

Kažkada paskaičiavau, kad apsisprendimui/susitarimui ką gaminsim ir apsipirkimui praleisdavau vidutiniškai apie 1,5h kasdien. Vadinasi 10,5h per savaitę. Dabar tam sugaištu vos 2 val. per savaitę. Įsivaizduojate sutaupau 8h valandas, visą darbo dieną per savaitę. 8 valandas per savaitę galiu skirti tam ką tikrai mėgstu – laikui su šeima. O pradėjus sėkmingai planuoti supratau, kad pradėjome ir sveikiau maitintis ir sutaupome pinigų. Be to namuose gaminti maistą tapo smagia rutina, o ne neišvengiamybe.

Ir tai yra vienas naudingiausių mano įgytų įgūdžių gyvenime!

Kaip suplanuoti meniu šeimai:

4 savaičių kursas

Kiti receptai