5 patarimai nuo ko pradėti šeimos savaitės meniu planavimą

Jei vis pagalvoji, kad reikia pradėti planuoti savaitės meniu, bet nežinai nuo ko pradėti, tuomet esi ten kur reikia. Kartais geri dalykai nutinka labai netikėtai ir tada, kada labiausiai to reikia. Aš tuo labai tikiu.


5 patarimai nuo ko pradėti šeimos savaitės meniu planavimą

Žinau, ne visos pradžios būna labai smagios ir paprastos. Tad jei niekada neplanavai šeimos meniu, o gal planavai, bet bandymas buvo nesėkmingas, paruošiau Tau keletą patarimų iš savo patirties nuo ko pradėti planuoti šeimos savaitės meniu:

  1. Pasirink planavimo dieną ir visada planuok tą pačią savaitės dieną, kad maisto planavimas taptų įprastu ritualu. Taip sutaupysi laiko ir būsi pasiruošęs savaitę nesukti galvos ką pagaminti valgyti.
  2. Ieškok įkvėpimo knygose bei internete. Planuok ir įtrauk ne tik pamėgtus, bet ir naujus receptus. Užsuk pasižvalgyti ir į  www.valgespalve.lt.
  3. Sudaryk šeimos savaitės patiekalų meniu. Tam pasinaudok mano paruošta forma, kurią aš išsigryninau ir naudoju jau tris metu. Tai bus Tavo meniu planavimo pagrindas. Surašyk čia savo šeimos patiekalų  planus ir norus pagal savaitės dienas ir pasikabink matomoje vietoje. Jei esi programėlių mylėtojas, tuomet susirask tau patogią ir lūkesčius atitinkančią programėlę. Aš naudojuosi lentele, kurią pakabimu ant šaldytuvo, kad visada visiems ji būtų matoma, o savaitės planas visiems žinomas. Ypač tai svarbu žinoti vaikams. Teliks be didelių improvizacijų jo laikytis!
  4. Sudaryk pirkinių sąrašą. Kuomet turėsi sudarytą savaitės meniu, pirkinių sąrašas yra kitas logiškas žingsnis. Nusipirkti produktus pagal jį ir neprisipirkti nereikalingų ar spontaniškų produktų bus kitas iššūkis. Bet jei jau pasiryžai, turi tai padaryti tiksliai pagal sudarytą sąrašą.
  5. Pradėkite po žingsnelį. Jei numatyti visą savaitę yra per daug sudėtinga, pradėk planuodamas kelias dienas. Gal tai ir bus tavo naujo starto pirmas žingsnelis.

Atmink, kad meniu planavimas yra procesas, kuris reikalauja Tavo laiko, kantrybės ir kūrybiškumo. Tačiau prisijaukinus šį įprotį maisto planavimas tampa pusės valandos kassavaitiniu ritualu apjungiančiu visos šeimos norus ir pageidavimus. O svarbiausiai sutaupo laiko, pinigų ir energijos.

Kaip suplanuoti meniu šeimai:

4 savaičių kursas

Kiti receptai