FIKA kas tai?

Jei pradėdami metus pasižadėjote gyventi lėčiau ir mėgauti paprastais dalykais kasdien, tuomet „fika“ yra tai ko Jums reikia.

Kas yra „Fika“?

FIKA (tariama „fee-ka“) – tai švediškas socialinis reiškinys skirtas  išgerti kavos, pasimėgauti kitų žmonių draugija ir paskanauti kažką saldaus! Ir nors išvertus iš švedų kalbos „fika“ reiškia kavos pertraukėlę, švedams „fika“ kur kas daugiau nei tiesiog kavos pertraukėlė. Pirmiausiai tai laikas, skiriamas atitrūkti nuo rūpesčių ir pabendrauti su draugais, kolegomis ar šeima. Tai gyvenimo būdas, skatinantis socialinius ryšius, atsipalaidavimą ir mėgavimąsi paprastais malonumais.

Iš esmės „fika“ yra ritualas, skatinantis prasmingus pokalbius. Darbe ar namuose žmonės susirenka pasidalinti mintimis, aptarti savo dieną ar tiesiog pabendrauti. Šis socialinio ryšio akcentavimas prisideda prie stipraus bendruomeniškumo jausmo ir darbo bei asmeninio gyvenimo pusiausvyros.


Ko reikia „fikai“?

  • Jaukios aplinkos, skatinančios atsipalaiduoti ir bendrauti.
  • Karšto gėrimo: kavos, arbatos, karšto šokolado ar pan.
  • Skanumynų: pyragaičių, sausainių ar sumuštinių.
  • Laiko niekur neskubant mėgautis bendravimu.

Kaip matote „fikos“ magija slypi paprastų ir kasdieniškų dalykų apjungime į vieną visumą. Tereikia rasti laiko sustoti ir pasimėgauti jais.


Jums taip pat gali patikti