Užkandžių dėžutės – 7 patarimai tėvams

Užimtiems tėvams suruošti maistingus ir patrauklius užkandžius vaikams neretai būna kasdienis iššūkis. Rytinis skubėjimas, kartu su noru pavalgyti sveikai, dažnai priverčia ieškoti kompromisų.  Tad dalinuosi 7 patarimais iš patirties kaip palengvinti rytus ruošiant užkandžius vaikams.

  1. Užkandžių dėžučių turinys turi būti planuojamas, bent keletui dienų į priekį. Geriausiai kartu su šeimos savaitės meniu.
  2. Visuomet užkandžių dėžučių turinį tai ką galit pasiruoškit iš vakaro- rytas bus tikrai ramesnis net ir nutikus nenumatytiems atsitikimams  – pvz pamigus.
  3. Įsigykite „Bento“  (su skyreliais) užkandžių dėžutes – nereikės atskirai pakuoti šlapių ir sausų produktų – sutaupysite laiko ir pinigų pakavimo medžiagoms.
  4. Gamindami vakarienę pagalvokite ar negalima kartu pagaminti kažką ir kitos dienos užkandžių dėžutėms. Pvz. vištieną, daržoves  sumuštiniams, salotoms ar pan.
  5. Jei ruošiame salotas užkandžiams,  padažą paruoškite atskirame inde, lai valgytojas užsipils prieš valgant, taip salotos išliks traškios ir skanios.
  6.  Daržovės, vaisiai, pilno grudo gaminiai, riešutai, sėklos, džiovinti vaisiai ir šiek tiek juodojo šokolado turėtų sudaryti užkandžių dėžučių pagrindą. Padalinkite juos į mažus indelius, kad būtų patogu vaikui greitai užkąsti tarp pamokų  ar pakeliui į būrelius.
  7. Sveika mityba turėtų būti prioritetas. Tad labai atsakingai įvertinkite dėžučių turinį ir cukraus kiekį produktuose.

Kiti receptai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *