Lėtos Kalėdos: laukimas ir planavimas

Mažiau streso ir daugiau džiaugsmo.

Kalėdos – tai laikas, kupinas magijos, dovanų ir smagių susitikimų. Ar bent jau taip turėtų būti. Neretai namų šeimininkėms Kalėdos yra didelis darbas, prievolė ir atsakomybė kelianti daug nerimo ir įtampos. Tačiau taip neturėtų būti. Jei artėjant šventėms jaučiatės būtent taip, tuomet šiais metais pabandykite šventes susiplanuoti iš anksto ir tokias, kokių norite Jūs. Lai bus jos paprastesnės, bet su daugiau džiaugsmo ir laiko su artimaisiais bei draugais.

Sąvoka „mažiau yra daugiau“ yra minimalistinė filosofija, kurią galima pritaikyti daugelyje gyvenimo sričių, įskaitant ir šventinio meniu planavimą, dovanų pirkimą, stalo ir aplinkos dekoravimą. Neretai mes pasiduodame šventiniam chaosui, lyginamės su kaimynais ir bendradarbiais kas ką geriau padarė ir įsiveliame į niekur nevedančias šventines varžybas.

Kad taip nenutiktų šiais metais, dalinuosi patarimais, kaip šventinį meniu susiplanuoti iš anksto ir prekybos centruose bei virtuvėje praleisti mažiau laiko prieš ir per šventes. Juk pasitelkus fantaziją net ir patys paprasčiausi ir nereikalaujantys daug laiko paruošiant šventiniai meniu gali tapti stebinantys ir atrodyti prabangiai.

Jei kasmet lengvai pasiduodate šventinei karštinei – planuokite šventes iš anksto.

1. Likus bent porai savaičių iki švenčių (galite ir anksčiau) pasikalbėkite su namiškiais ir susirašykite patiekalus, kurie yra tikrai svarbūs Jums ir Jūsų artimiesiems. Nepamirškite aptarti ir tradicinių patiekalų ar tikrai jų visų reikia?

2.Tuomet sudarykite visų pageidautų patiekalų sąrašą ir kritiškai jį peržiūrėkite. Gal yra panašūs patiekalai? Gal vietoje trijų to paties patiekalo variantų galite gaminti vieną, o gal visus tris įmanoma apjungti į vieną ir nustebinti nauju patiekalu.

3.Apgalvokite ir susiplanuokite pirkinių sąrašą kada kuriuos patiekalus reikia pradėti ruošti. Aš vadovaujuosi dviejų dienų taisykle: viena diena viską supirkti ir pamarinuoti ar išsivirti jei galima iš anksto, kita diena gaminti. Juk šviežias maistas visada yra geresnis pasirinkimas nei pradėtas gaminti prieš keletą dienų. Nebent tai yra brandintas pyragas, kuris visada yra geras pasirinkimas laiko taupymo klausimu.

4.Likus 1-2 dienų iki švenčių įsitikinkite, kad turite visus reikalingus ingredientus iš anksto, kad nereikėtų keisti planų paskutinę minutę ar ieškoti dirbančio prekybos centro.

Gaminkite paprastai ir iš mažai ingredientų.

1.Jei lūžtantis nuo maisto gausos stalas ne Jums, sutelkti dėmesį į kelis pagrindinius patiekalus, kuriuos lengva paruošti ir kurie tikrai patiks Jūsų svečiams. Pavyzdžiui, kepta antis ar kumpis gali būti pagrindinis patiekalas, kartu su keletu paprastų garnyrų. Keptas daržoves (morkas, obuolius, šparagus ar Briuselio kopūstus), galite patiekti su padažu ar prieskoniais. Kitas variantas – paruoškite šviežias salotas su sezoniniais žalumynais, apibarstykite riešutais, sėklomis ar džiovintais vaisiais, ir jau turėsite naują paprastą patiekalą.

2.Net ir esant kuklesniam meniu, svarbu pasiūlyti svečiams įvairių tekstūrų ir skonių, kad viskas būtų įdomu. Į patiekalų meniu įtraukite traškių, kramtomųjų ir kreminių tekstūrų, subalansuokite saldų, sūrų, rūgštų ir kartų skonius.

3.Minimalistiniam meniu prabangos suteiksite gražiai ir meniškai pateikdami patiekalus. Norėdami sukurti vizualiai patrauklų patiekalą, naudokite paprastus dekoravimo būdus: tvarkingai išdėliokite maistą, papuoškite žalumynais, naudokite kontrastingas dekoro spalvas, įvairias sėklas, uogas.

4.Nepamirškite sumažinti ir ruošiamo maisto kiekį. Užuot gaminę dideles kiekvieno patiekalo porcijas, gaminkite mažesnes. Tai padės sumažinti išmetamo nesuvalgyto maisto kiekius, skatinti sąmoningą mitybą ir sumažinti šventėms skiriamą biudžeto dalį.

Jei kažko atsisakote dar nereiškia, kad šventės bus liūdnos

1.Būkit kūrybingi. Jei nepaliksite švenčių planavimo paskutinei minutei tikrai atrasite ir paruošite tai kas palengvins jūsų šventes. Pavyzdžiui jei kasmet Jūsų šventės būna prie stalo, gal šiais metais išbadykite švedišką stalą. Nereikės akivaizdžiai stotis nuo stalo kaskart pamačius, kad kažko trūksta, svečiai turės didesnę laisvę būti savarankiškesni, o ir būsite šventės sūkuryje.

2.Įtraukite į pasiruošimo šventėms procesą ir artimuosius. Galite paskirstyti patiekalus kas ką atsineš arba galite gaminti visi kartu. Taip visi jausis prisidėję ir atsakingi.

3.supaprastinti meniu – pasirinkite šventės temą arba kažkokios šalies virtuvę, kas leis sutelkti dėmesį į 1-2 pagrindinius patiekalus, keletą užkandžių ir desertą. Kartu sukursite ir vakarėlio atmosferą.

Ir svarbiausias patarimas – susidaryto plano turite laikytis. Juk tai jūsų tikslas išskirstytas į žingsnelius, kad šiais metais šventės būtų paprastesnės, nereikėtų šokti virtuvės šokių ir šventes pasitiktumėte turėdama/as jėgų bendrauti su svečiais bei mėgautis švente.

Kiti receptai