Ką veikti per šv. Velykas?

Nejučia ir atrodo visai neplanuotai artėja gražiausia pavasario šventė – Velykos. Tai laikas susiburti ir sulėtėti. O jei sėdėti prie stalo visą savaitgalį nesinori, o ką veikti nesugalvojat, tai  štai keletas idėjų ką galite nuveikti per šventinį savaitgalį:

1. Marginkite velykinius kiaušinius drauge su šeima ar draugais. Galite juos dažyti, nudažyti ir pridėti lipdukų ar blizgučių. Mano pamėgti margučių marginimo būdai yra aprašyti štai čia>>. O jei dar niekada nemarginai kiaušinių vašku, lai šie metai būna tie, kai tą padarei. Įrašiau video pamokėlę, kad viskas eitųsi sklandžiai ir be klausimų.

Suplanuok savo šeimos meniu

Ir taupyk laiką, pinigus ir energiją!

2. Jei turite vaikų, per Velykas būtinai surenkite margučių medžioklę. Paslėpkite ne tik margučius, bet ir  šokoladinius kiaušinius, saldainius, krepšelius su mažais žaisliukais. Juokas ir džiaugsmas tikrai užpildys Jūsų galinį kiemą. O jei kiemo neturite – galite šią atrakciją surengti parke. Tikiu lengvai susirasit ir draugų.

3. Sportuokite kartu: išeikite į lauką ir kartu pažaiskite futbolą, krepšinį ar pasivažinėkite dviračiais, riedučiais. Tai puikus būdas mankštintis ir smagiai praleisti laiką su šeima.

4. Išeikite pasivaikščioti, rinkti žibutes ar stebėti grįžtančius paukščius.  Pasikvieskite ir draugus – būryje bus smagiau.

5. Suplanuokite šeimos iškylą. Supakuokite krepšelį su sumuštiniais, užkandžiais ir gėrimais ir eikite į netoliese esantį parką ar paplūdimį šeimos iškylai.

6. Suorganizuokite šeimos žaidimų vakarą: išsirinkite keletą mėgstamų stalo žaidimų, kortų ar vaizdo žaidimų ir praleiskite vakarą kartu.

Kiaušinių marginimas vašku

7. Suorganizuokite Velykų filmų vakarą. Pasiruoškite spragėsių, užkandžių ir užbaikite dieną Velykų tematikos filmų žiūrėjimu. Kad ilgai ieškoti filmų nereikėtų rekomenduoju „Peter Rabbit“, arba „Dešimt Dievo įsakymų“.

8. Jei niekada nedalyvavote Velykų vigilijoje (mišiose per naktį), galbūt šiemet tam pats tinkamiausias metas. Pasidomėkite iš anksto kokiu laiku ji prasideda Jūsų parapijoje.

9. Kepkite Velykų skanėstus: praleiskite dieną kartu kepdami Velykų tematikos skanėstus. Savo mėgstamiausių išbandytų skanėstų receptus sudėjau į vieną meniu, kurį galite rasti čia>>

10. O jei jauti, kad toks laikas beprasmis – savanoriauk ir pasikviesk draugus bei artimuosius tą daryti kartu. Savanoriaukite vietiniame maisto banke, gyvūnų prieglaudoje ar labdaros organizacijoje ir per Velykas dovanokite savo laiką bendruomenei. Tikiu, kad tikrai rasite kam padovanoti šventinių skanėstų ar įprasminti savaitgalį gerais darbais.

Tai tik keletas smagių Velykų užsiėmimų, kuriuos galite nuveikti su  šeima. Būkite kūrybingi ir padarykite šventę ypatinga kiekvienam!

Kiti receptai