Patarimai, kad Jūsų margučiai būtų gražūs

Margučių marginimas – smagi šv. Velykų laukimo tradicija. Nesvarbu, ar planuojate dažyti margučius natūraliai, ar naudoti maistinius dažus, tam, kad margučiai būtų patys gražiausi būtina tinkamai pasiruošti.

Štai keletas naudingų patarimų:

1. Švarūs kiaušiniai – visa ko pagrindas! Nuplaukite juos šiltu muiluotu vandeniu ir kruopščiai nuskalaukite. Apžiūrėkite, ar neliko jokių nešvarumų, šiukšlių ar dėmių. Prieš dažydami leiskite jiems visiškai nudžiūti.

2. Rankos taip pat turi būti švarios. Prieš pradėdami dažyti kiaušinius būtinai jas švariai nusiplaukite, o prieš paimdami kitos spalvos margutį, būtinai vėl jas švariai nusiplaukite arba naudokite gumines pirštines. Bet koks nešvarus prisilietimas paliks dėmes, o jos tikrai neprisidės prie tobulo margučio  rezultato.

3. Jei norite ryškių spalvų – naudokite baltus kiaušinius. Jei blankesnių, žemės spalvų – tuomet rudus.

4. Naudokite kietai virtus kiaušinius, nes jie yra patvaresni ir mažiau linkę įtrūkti ar sudužti dažymo metu. Kiaušinius pavirkite apie 10 minučių. Tada nukelkite nuo ugnies ir leiskite atvėsti. Jei norite intensyvesnės spalvos dėkite į dažus juos dar šiltus arba tiesiog išvirkite naudojamose sultyse ar sunkoje.

5. Jei margučius planuojate valgyti, ne tik grožėtis naudokite natūralius dažus. Galite naudoti, pavyzdžiui, burokėlių sultis, ciberžolę, svogūnų lukštus, mėlynąjį kopūstą ir pan. Norėdami pagaminti dažus, ingredientus tiesiog pavirkite su vandeniu ir actu ir leiskite kiaušiniams keletą valandų pamirkti mišinyje iki norimos spalvos.

6. Nepamirškite į dažus įpilti acto, taip spalva bus ryškesnė ir patvaresnė. Tą patį reiktų padaryti dažant ir svogūnų lukštais, burokėliais, mėlynuoju kopūstu ir t.t. Tuomet pamerkite kiaušinius į dažus ir leiskite mirkti jiems tol, kol pasieks norimą spalvą.

Meniu planavimas

Sudėk savo chaotišką kasdienybę į sistemą

7. Išėmus iš dažų leiskite margučiams visiškai nudžiūti. Jei kiaušiniams neleidžiama visiškai išdžiūti ir skubama jais džiaugtis bei liesti, spalvos gali išsitepti arba nusitrinti.

8. Į dažų indą nedėkite per daug kiaušinių vienu metu, nes jei jie liesis vienas su kitu, susilietimo vietose liks dėmės. Vienu metu dažykite tik 1-2 kiaušinius.

Tikiuosi šie patarimai buvo naudingi ir Jūsų margučiai šiais metais bus patys gražiausi.

Jaukių šv. Velykų ir pačių gražiausių margučių

Kiaušinių marginimas vašku

Kiti receptai